Składanie łóżka

Łóżko jest najbardziej obszernym i bywa, że jedynym meblem przeznaczonym do montażu w sypialni. Niewielka ilość paczek, prostota mebla napawa optymizmem i rokuje szybką, łatwą pracę.

Jak przy każdym montażu polecamy zacząć pracę od rozpakowania paczek i zapoznanie się ze wszystkimi częściami, oraz ewentualną instrukcja.

Przy łóżkach z ramą mamy do czynienia z paroma głównymi częściami. Rama składa się z dwóch szczytów, boków ,oraz belki lub belek środkowych.

Przed zmontowaniem łóżka trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy jest to jedyny mebel, który będziemy skręcać w sypialni? W przypadku, gdy mamy jeszcze inne szafki do skręcania, a nie mamy innego pomieszczenia do ich zmontowania, łóżko skręć ostatnie. Ze względu na gabaryty zabiera dużą powierzchnie co może uniemożliwić składanie innych mebli.

Składanie łóżka Warszawa

Składanie zalecamy od pod filcowania wszystkich nóg lub podpórek. Po tej czynności zagłówek, czyli jeden ze szczytów, oprzyj o ścianę, warto pamiętać, by pomiędzy ścianą a zagłówkiem wsadzić kawałek materiału. Pozwoli to zabezpieczyć zarówno ścianę jak i mebel. Do szczytu montuje się boki. Mimo wielu rodzajów zaczepów, przyłączenie boków do szczytu jest proste. Jednak i przy tej czynności warto pamiętać o zabezpieczeniu podłogi. Zalecamy podłożenie pod drugie końce boków np. karton, unikniesz zarysowania podłogi. Jak do tej pory wszystkie czynności można było wykonać samodzielnie, jednak do połączenia boków z drugim szczytem polecamy skorzystać z pomocy drugiej osoby. Przyłączone boki do zagłówka należy podnieść jednocześnie w celu uniknięcia wyłamania jednego z boków. Równoczesne podniesienie umożliwi również łatwiejsze zamontowanie szczytu tylnego.

Rama już stoi, przy lóżkach o rozmiarze 160' czy 180' oraz większych pozostaje zamontowanie deski środkowej, włożenie stelaży i materaca. Również przy tych czynnościach trzeba uważać. Niezależnie od ilości desek środkowych, czyli podpór stelaży warto uważnie montować je do szczytów, czy boków. Przy tej czynności łatwo uszkodzić ramę. Pozostało włożenie stelaży. Coraz rzadziej spotyka się stelaże które są integralna częścią lóżka. Przy lóżkach o powierzchni 160' i większych stelaże są dwa. Nie przeszkadza to w użytkowaniu a pozwala w łatwym transporcie. Przy takiej sytuacji zalecamy włożenie rozporki pomiędzy stelaże. Zagwarantuje to stabilne ułożenie, pozwoli uniknąć przesuwaniu się, oraz trzeszczeniu stelaży.

Przy łózkach z pojemnikiem stelaże połączone są z mechanizmem podnośnika a rama zazwyczaj jest metalowa. Sprawia to duży ciężar oraz trudniejszy montaż. Przy tego typu lóżkach proponujemy skorzystanie z usług naszej firmy.

Innym typem są lóżka kontynentalne. Mebel ten składa się z samych materacy i szczytu poprzez co montaż nie sprawia problemu. Jedynym mankamentem jest ciężar części poprzez co warto przystąpić do montażu w dwie osoby. Samo składanie zazwyczaj polega na przymontowaniu oraz poklejeniu nóżek do materacy podstawowych. Po tej czynności do złączonej podstawy montuje się szczyt i nakłada materac.