Składanie szaf

Szafa jest prostą bryłą, tak więc zdarza się często, że klient chce złożyć ją w domu własnoręcznie. Jednak w chwili, gdy zostaną dostarczone paczki okazuje się, że ich zatrważająca ilość, bądź niejasne i skomplikowane instrukcje niweczą cały plan przemieniając dom w jedno wielkie pobojowisko.

Do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego montażu szafy proponujemy Państwu nasza pomoc, oraz parę wskazówek przydatnych przed samym montażem w przypadku, gdyby chcieliby Państwo zrobić to na własną rękę.

  • Na początku warto zastanowic się gdzie ma być miejsce docelowe szafy?
  • Następnym krokiem jest przygotowanie miejsca do pracy tzn. opróżnienie pomieszczenie (w którym będzie stała szafa) ze zbędnych elementów, tak, by zrobić jak najwięcej miejsca do pracy. Jeżeli nie masz miejsca w docelowym pomieszczeniu zrób miejsce do pracy w najbliższym pomieszczeniu w którym będzie to możliwe i z którgo będzie można przenieść szafę do miejsca docelowego. Weź pod uwagę, że ze względu na gabaryty większość szaf montuje się w poziomie, na lezaco. Dopiero gotową bryle szafy stawia się do pionu.
  • Zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem.
  • Kolejnym etapem montazu powinno być rozpakowanie paczek oraz segregacja poszczegolnych plyt. Zapoznanie się ze wszystkimi czesciami pozwoli Ci na dokladne rozpoznanie w sytuacji, oraz ułatwi sprawny montaż.
  • Podstawą jest złozenie skrzyni, skrecenie podstawy z bokami i górą. Wykonanie tej czynnosci w poziomie umozliwi latwiejszy dostęp do skretek oraz montaz polek stalych, trzymajacych konstrukcje.
  • Montaz skrzyni finalizuje przybicie / przykrecenie plecowki. Składanie pleców jest etapem bardzo waznym. Szkielet szafy należy ulozyc prosto, tak by między bokiem a dolem oraz gora były zachowane katy proste. Warto zaznaczyc polki stale by do nich również zostala przymocowana plecowka.
  • Przed postawieniem szafy do pionu warto pamietac o podklejeniu szafy grubym filcem. Podfilcowanie umożliwi Panstwu przesuwanie obciazonej szafy oraz zabezpieczy podloge przed porysowaniem i wgnieceniem.
  • Kiedy szafa stanie na miejscu docelowym można przystapic do zamontowania drzwi, uchwytow, pozostalych pólek.
  • Po zamontowaniu elementów, czas na regulację drzwi na zawiasach. Jednak czasem bywa, ze regulacja ta nie wystarcza. Na taką sytuacje wpływ ma parę czynnikow m.in. nierowna podloga, gabaryty i waga szafy. Problem ten można rozwiazac poprzez dodatkowe podklejenie lub np. przykrecenie szafy do sciany.
  • Szafa już stoi, drzwi otwieraja się elegancko i można przystapic do włożenia rzeczy. Po tej czynnosci może wystapic ponowny problem z drzwiami. Jest to spowodowane ułożeniem się szafy pod wpływem cieżaru rzeczy w niej zapakowanych. W tym przypadku potrzebne jest ponowne wyregulowanie.

Kożystajac z uslug naszej firmy MontierMebli Po kazdym montażu otrzymują Panstwo od nas prostą i logiczną instrukcję w jaki sposób wyregulować zawiasy po obciążeniu szafy.