Składanie szafy Warszawa

zmontowana_szafa Składanie szafy Warszawa może wydawać się prostą czynnością. Jednak nie zawsze tak jest. Szafa jest prostą bryłą, tak więc zdarza się często, że klient chce złożyć ją w domu własnoręcznie. Jednak w chwili, gdy zostaną dostarczone paczki okazuje się, że ich zatrważająca ilość, bądź niejasne i skomplikowane instrukcje niweczą cały plan. Do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego montażu szafy proponujemy Państwu nasza pomoc.

Składanie szafy Warszawa – Przygotuj pomieszczenie do składania szafy

 • Na początku warto zastanowić się gdzie ma być miejsce docelowe szafy? Wskaż je naszym monterom
 • Opróżnij pomieszczenie w którym będzie stała szafa ze zbędnych elementów, tak, by zrobić jak najwięcej miejsca do pracy. Jeżeli nie masz miejsca w docelowym pomieszczeniu zrób miejsce do pracy w najbliższym pomieszczeniu w którym będzie to możliwe i z którego będzie można przenieść szafę do miejsca docelowego. Jeżeli nie masz sił i tę czynność będą musieli wykonać monterzy poinformuj ich o tym przy zamawianiu usługi. Weź pod uwagę, że ze względu na gabaryty większość szaf montuje się w poziomie, na leżąco. Dopiero gotową bryle szafy stawia się do pionu.
 • Na wszelki wypadek zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem. Tę czynność w standardzie wykonują nasi monterzy.

1 Montaż mebli Ikea

Składanie szafy Warszawa

 • Kolejnym etapem montażu powinno być rozpakowanie paczek oraz segregacja poszczególnych płyt. Zapoznanie się ze wszystkimi cześciami pozwoli Ci na dokładne rozpoznanie w sytuacji, oraz ułatwi sprawny montaż.
 • Podstawą jest złożenie skrzyni, skręcenie podstawy z bokami i górą. Wykonanie tej czynności w poziomie umożliwi łatwiejszy dostęp do skrętek oraz montaż polek stałych, trzymających konstrukcje.
 • Montaż skrzyni finalizuje przybicie / przykręcenie pleców. Składanie pleców jest etapem bardzo ważnym. Szkielet szafy należy ułożyć prosto, tak by między bokiem a dołem oraz góra były zachowane katy proste. Warto zaznaczyć polki stale by do nich również została przymocowana pleców.
 • Przed postawieniem szafy do pionu warto pamiętać o filcach. Dlatego wyposaż się w nie a nasi monterzy podkleją szafy przed ustawieniem je w wyznaczonych miejscach. Naklejenie filców w razie potrzeby umożliwi Państwu przesuwanie obciążonej szafy oraz zabezpieczy podłogę przed porysowaniem i wgnieceniem.
 • Kiedy szafa stanie na miejscu docelowym można przystąpić do przytwierdzenia drzwi, uchwytów, oraz pozostałych pólek.

Montaż szafy do ściany

Częstą praktyką jest montaż szafy do ściany, dzięki takiemu zabiegowi jest pewność że szafa nie przechyli się na front. Taką czynność często wymagana jest w instrukcji, jednakże niekiedy klienci wymagają takiego montażu ze względów bezpieczeństwa dzieci w domu. Interesuje Cię montaż mebli w domu np komód czy witryn skontaktuj się z naszym monterem i poinformuj go o takiej potrzebie 660 248 775 Korzystając z usług naszej firmy MontierMebli Po każdym montażu otrzymują Państwo od nas prostą i logiczną instrukcję w jaki sposób wyregulować zawiasy po obciążeniu szafy.

Składanie szafy i regulacja

 • Po zamontowaniu elementów, czas na regulację drzwi na zawiasach. Jednak czasem bywa, ze regulacja ta nie wystarcza. Na taką sytuacje wpływ ma parę czynników m.in. nierówna podłoga, gabaryty i waga szafy. Problem ten można rozwiązać poprzez dodatkowe podklejenie lub np. przykręcenie szafy do ściany.
 • Szafa już stoi, drzwi otwierają się elegancko i można przystąpić do włożenia rzeczy. Po tej czynności może wystąpić ponowny problem z drzwiami. Jest to spowodowane ułożeniem się szafy pod wpływem ciężaru rzeczy w niej zapakowanych. W tym przypadku potrzebne jest ponowne wyregulowanie.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Masz pytania? ZADZWOŃ: +48 660 248 775